Get Adobe Flash player

Anket

15-09.2018-03.03.2019 Tarihleri arasında yapıldı.

Anket Durumu (KAPALI)

Lütfen Katılınız!

 • Şiir yarışmasına katılacağım (42%, 116 Oylar)
 • Kurgu Hikâyeler Y. katılacağım (34%, 93 Oylar)
 • İsimsiz kahramanların yaşatılması önemli, ödüller değil (11%, 31 Oylar)
 • Yaşanmış hatıralar Y. katılacağım (8%, 22 Oylar)
 • ödüller az, uğraşmaya değmez (3%, 7 Oylar)
 • Başka (bize yazın) (1%, 3 Oylar)
 • Yazılı belge bağışlayacağım (1%, 2 Oylar)
 • Tarihi fotoğraf bağışlayacağım (0%, 0 Oylar)
 • Fotoğraf/belge var ama bağışlamayacağım (0%, 0 Oylar)

Toplam oy veren: 274

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İstatistikler

 • 17022Toplam ziyaretçi:
 • 2Bugün kü ziyaretçiler:
 • 3Dünkü ziyaretçiler:
 • 0Şu anda online:

YÜRÜTME

YÜRÜTÜME

Finansör

            Bu proje T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı Tarafından finanse edilmektedir.

Yürütücü

İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm ve Gençlik Derneği; 2014 yılında kurulmuştur. Proje ortakları ve destekçileriyle amaçlarını gerçekleştirmeyi amaçlayan İstiklal Yolu Derneği, yasal kuruluş sürecini tamamladıktan sonra proje başvurularında bulunmuştur.  Derneğin referansları: 15.9.2015-15.9.2016 tarihlerinde “ Karınca Ordusu İstiklal Yolunda” projesini ve  17 .4.2017-17.12.2017 tarihlerinde “ Gençlik İstiklal Yolu Projesini” uygulamıştır. Detaylı bilgi için www.istiklalyolu.com. web ana sayfasını inceleyiniz.

 

Proje Ortakları

Çankırı Karatekin Üniversitesi; Derneğimizle, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü arasında 29.6.2015 tarihinde imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü çerçevesinde proje ortağıdır ve ayni destek vermektedir.

Derneğimizin Kurucu üyeleri tamamen, Dernek Kurul üyelileri ve genel üyeleri ise çoğunlukla ÇAKÜ personeli olduğundan, ayrıca ÇAKÜ Derneğimiz için MYO yerleşkesinde proje yürütme ofisi tahsis emiş ve sekretarya hizmetlerine bir memurla destek vermektedir.

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü;  Derneğimizle, Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 13.7.2015 tarihinde imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü çerçevesinde proje ortağıdır ve ayni destek vermektedir.

 

Projeyi Destekleyenler

Çankırı Valiliği; Proje başvuru öncesinde (kabul edildiği takdirde), Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür Turizm Müdürlüğü ve Müftülük il birimleriyle destek taahhüdünde bulunmuştur; ayni desteğini sürdürmektedir.

Çankırı Belediyesi; Proje başvuru öncesinde (kabul edildiği takdirde) destek taahhüdünde bulunmuştur; ayni desteğini sürdürmektedir.

 

Proje Koordinatörü

İsmail ÇAM;  İstiklal Yolu Eğitim Kültür Turizm ve Gençlik Derneğinin kurucu ve yönetim kurulu Başkanı, Yürütülen Gençlik İstiklal Yolunda Projesinin koordinatörlüğünü yaptı, halen ÇAKÜ MYO öğretim görevlisidir.

 

İstiklal Yolu Danışmanı

Dr. Öğr. Üy. Tunç BORAN;  Yürütülen Karınca Ordusu İstiklal Yolunda Projesinin koordinatörlüğünü yaptı, Karınca Ordusu İstiklal Yolunda Belgesel filminin senaristi ve yapımcısı, İstiklal Yolunda Çizgi Romanının yazarı, ÇAKÜ GSF sinema TV bölümü başkanı ve Dr. Öğretim üyesi. İstiklal Yolu EKTGD Yönetim Kurulu Üyesi.

 

Tarih Danışmanı

Doç, Dr. Yüksel ÖZGEN; ÇAKÜ EBF Tarih Bölümü Doç.Dr. Öğretim üyesi. Atatürk İlkeleri İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür V.

Yayın Editörleri

Prof. Dr. Ahmet Kıymaz ( TSK KHO Emekli): Edebiyat  yarışması kitapları  ( Yaşanmış Hatıralar, Kurgu Hikayeler, Şiir) yayın editörü.

Dr.  Öğr. Üy. İbrahim AKYOL( EBF Türk Dili Edebiyatı Bölümü Dr. Öğretim üyesi. Türkiyat Enstitüsü Müdür V.)  İstiklal Yolu Belgeleri Albümü yayın editörü.

Sekretarya Hizmetleri                                                                   

İbrahim Altınsoy; Çankırı Karatekin Üniversitesi

Dursun Cebeci; İstiklal Yolu EKTG Derneği